Home » Parafia » Ogłoszenia duszpasterskie – 28 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 kwietnia 2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024 R.

Ogłoszenie Duszpasterskie

W tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

– w środę – wspomnienie św. Józefa robotnika

– w czwartek – wspomnienie św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła

W piątek – 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą o godz. 8:00, 10:30 i 16:00. Po Mszach Świętych będzie odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Nabożeństwo majowe o godzinie 15:45. To jednocześnie Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie godzinę przed każdą Mszą Świętą.

W sobotę –  wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona Strażaków

W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. To jednocześnie miesiąc Kongresu Eucharystycznego w naszej Archidiecezji. Dlatego przez cały maj w dni powszednie o godzinie 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i o godzinie 17.40 będzie Nabożeństwo Majowe. Zapraszam na te nabożeństwa wszystkich Parafian a szczególnie dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej oraz młodzież, która w maju ma przyjąć Sakrament Bierzmowania.

W tym tygodniu będziemy, przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek Godzina Święta po Mszy Świętej wieczornej do godziny 20.00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą będą w czwartek od godziny 9.00. A zmianka różańcowa w sobotę o 17.30.

Wyjazd ministrantów i lektorów oraz młodzieży na Lubomir i do Szczyrzyca będzie w najbliższą sobotę 4 maja o godzinie 8.00 z parkingu koło kościoła.

W związku z trwającym w naszej Archidiecezji Kongresem Eucharystycznym w każdą niedzielę maja po Mszy Świętej o godzinie 10.30 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, które trwać będzie do Mszy Świętej o godzinie 16.00. W niedzielę 12 maja kiedy przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Świętej oraz w niedzielę 19 maja kiedy z kolei przeżywać będziemy rocznicę I Komunii Świętej wystawienie i adoracja będą od godziny 14.00.

W przyszłą niedzielę 5 maja po Mszy Świętej o godzinie 8.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej.

Bardzo dziękuję za ofiary złożone na tacę oraz za ofiary składane na sprzątanie i dekorowanie naszego kościoła. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu naszych Uroczystości Odpustowych, wszystkim uczestniczącym w uroczystościach odpustowych, poczynając od najmłodszych do najstarszych. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg Zapłać.

.Zachęcam do lektury prasy katolickiej.