Home » Parafia » Ogłoszenia duszpasterkie » 5 Niedziela Wielkanocy!

 

5 Niedziela Wielkanocy!

 

W niedzielę gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą, jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię.  Dzisiaj Msze Święte o godzinie 8:00, 10:30 oraz o 16:00, o godzinie 15:45 nabożeństwo majowe. Przed południem pomstach Świętych adoracja Najświętszego sakramentu. Po drugiej Mszy Świętej odwiedziny chorych i starszych w domach.

W poniedziałek- 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą o godz. 8:00, 10:30 i 16:00. Nabożeństwo majowe o godzinie 15:45.

We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika.

W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Pierwszy czwartek miesiąca.

W piątek pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 17:20 spowiedź, o godzinie 18:00 Masza oraz nabożeństwo.

W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

W przyszłą niedzielę Msze Święte o godzinie 8:00, 10:30 oraz 16:00. Nabożeństwo majowe o godzinie 15:45. Metropolita Archidiecezji Karkowskiej Arcybiskup Marek Jędraszewski Serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę do udziału w Mszy Świętej o godzinie 10:00, która zostanie odprawiona na Skałce z okazji tegorocznych uroczystości związanych ze św. Stanisławem, biskupem i męczennikiem.

Wszystkim solenizantom i jubilata tego tygodnia składam serdeczne życzenia zapewniając wszystkich o modlitwie.

W tym tygodniu:

Msze Święte o godzinie 18:00. Po Mszach Świętych nabożeństwa majowe. Mimo różnych jeszcze ograniczeń, jakie nas obowiązują, zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, tak dzieci, młodzież jak i dorosłych.

Sprawy parafii:

W piątek po Mszy świętej i nabożeństwie będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.

W sobotę po Mszy świętej i nabożeństwie będzie spotkanie rodziców dzieci klasy czwartej.